Budapest, 2016. december 30., péntek (MTI) –

június 14.-26. – A magyar labdarúgó-válogatott a nyolcaddöntőig jutott a franciaországi Európa-bajnokságon. Bernd Storck együttese – amely 44 év után szerepelt újra kontinensviadalon – a csoportkörben az osztrákok 2-0-s legyőzésével kezdett, majd az izlandiak elleni 1-1-es döntetlennel folytatta szereplését. A harmadik fordulóban már biztos továbbjutóként lépett pályára a torna későbbi győztese, a portugál válogatott ellen, s az Eb egyik legjobb mérkőzésén 3-3-as döntetlent ért el. A legjobb 16 között a világranglista-második belga csapattal került szembe az együttes, az ellenfél végül 4-0-s győzelmet aratott.
június 20-25. – Egy-egy ezüsttel, illetve bronzzal a hetedik helyen végzett Magyarország a lengyelországi vívó Európa-bajnokság éremtáblázatán. A második helyet a kardozó Márton Anna, a harmadikat a párbajtőröző Szász Emese vívta ki.
június 24-26. – A magyar válogatott öt arany-, öt ezüst- és négy bronzérmet szerzett a moszkvai kajak-kenu Európa-bajnokságon. Ezer méteren második lett Takács Tamara (K-1), a Takács, Medveczky Erika és a Hufnágel Tibor, Dombvári Bence duó (egyformán K-2), míg harmadikként zárt Kopasz Bálint (K-1), valamint a Vasbányai Henrik, Mike Róbert kettős (C-2). Ötszázon aranyérmet szerzett Kozák Danuta (K-1), a Szabó Gabriella, Kozák kettes (K-2), illetve a két kajaknégyes, a Szabó, Kozák, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina és a Nádas Bence, Molnár Péter, Tótka Sándor, Somorácz Tamás alkotta hajó. Ugyanezen a távon harmadik helyen végzett a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenupáros és Nádas Bence (K-1). A legrövidebb versenyben, 200 méteren ezüstérmes lett a Horváth Bence, Szomolányi Máté kajak kettes, 5000 méteren pedig a kenus Kiss Tamás révén egy aranyat, a kajakos Bodonyi Dóra révén pedig egy ezüstöt szereztek a magyarok.
június 25-26. – A 90 kilogrammos Tóth Krisztián arany-, a 81 kilós Ungvári Attila és a 78 kilós Joó Abigél pedig bronzérmet nyert a budapesti cselgáncs Grand Prix-n.
július 4-10. – Kasza Róbert ezüst-, az Alekszejev Tamara, Boros Alexandra páros pedig váltóban bronzérmet nyert a szófiai öttusa Európa-bajnokságon.
július 6-10. – A súlylökő Márton Anita és 110 m gáton Baji Balázs is ezüstérmet szerzett az amszterdami atlétikai Európa-bajnokságon.
július 9. – Babos Tímea a kazah Jaroszlava Svedova oldalán 6:3, 6:4-re kikapott az amerikai Serena Williams, Venus Williams duótól a wimbledoni teniszbajnokság női páros döntőjében.
július 11. – A Gerebics Roland, Bognár Richárd, Palkovics András összeállítású dupla trap csapat bronzérmet nyert a lonatói koronglövő Európa-bajnokságon.
augusztus 5-21. – A magyar küldöttség nyolc arany-, három ezüst- és négy bronzéremmel a 12. helyen zárt az éremtáblázaton a Rio de Janeiró-i olimpián.
Az úszó Hosszú Katinka és a kajakos Kozák Danuta egyaránt három aranyérmet nyert, előbbi 400 méter vegyesen, 200 méter vegyesen és 100 méter háton diadalmaskodott, utóbbi pedig egyesben, párosban és a négyes tagjaként is a csúcsra ért 500 méteren – egyesben és négyesben megvédve címét. Párosban Szabó Gabriella, a kvartettben pedig Szabó, Csipes Tamara és Fazekas-Zur Krisztina volt a versenyzőtársa.
Rajtuk kívül két vívó, Szász Emese (párbajtőr, egyéni) és Szilágyi Áron (kard, egyéni) nyakába került még a legfényesebb medál – utóbbi sportoló Kozákhoz hasonlóan megismételte négy évvel korábbi sikerét.
Ezüstérmet szerzett vívásban Imre Géza (párbajtőr, egyéni), valamint az úszók közül Hosszú Katinka (200 m hát) és Cseh László (100 m pillangó).
Bronzéremmel tért haza az úszó Kenderesi Tamás (200 m pillangó) és Kapás Boglárka (800 m gyors), a súlylökő Márton Anita, valamint a Boczkó Gábor, Imre, Rédli András, Somfai Péter összeállítású férfi párbajtőrcsapat.
Hosszú a riói játékok negyedik legeredményesebb sportolója lett, míg Kozák holtversenyben az ötödik helyen zárt a medálhalmozók rangsorában.
augusztus 27. – Galambos Péter ezüstérmet szerzett a rotterdami evezős világbajnokságon, az ötkarikás műsorban nem szereplő könnyűsúlyú egypárevezős számban.