Budapest, 2016. december 30., péntek (MTI) –

Dusko Pijetlovic, az olasz csapat játékosa (b), valamint Branislav Mitrovic, az Eger kapusa és, csapattársa, Hosnyánszky Norbert (j) a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjának harmadik fordulójában játszott ZF-Eger – Pro Recco mérkõzésen az egri Bitskey Aladár Uszodában 2016. december 21-én. ZF-Eger – Pro Recco (olasz) 7-11.
MTI Fotó: Komka Péter
január 21. – A hódeszkás Gyarmati Panka a havas sportágak első magyar világkupa-győztese lett, miután megnyerte a kaliforniai Mammoth Mountainen rendezett vk-versenyt slopestyle (trükkös akadályverseny) kategóriában.
január 22. – A női vízilabda-válogatott Európa-bajnok lett Belgrádban.
január 23. – A férfi vízilabda-válogatott bronzérmesként fejezte be szereplését a belgrádi Eb-n.
január 24. – Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert 1000 és 1500 méteren, valamint egyéni összetettben a rövidpályás gyorskorcsolyázók Európa-bajnokságán, Szocsiban. Ugyanitt a Liu Shaolin, Knoch Viktor, Liu Shaoang, Burján Csaba alkotta férfi váltó szintén ezüstérmesként zárt.
február 24-27. – A magyar sportlövők Miskolczi Julianna, Egri Viktória és Tátrai Miklós révén három olimpiai kvótát és összesen 13 érmet szereztek a Győrben rendezett tízméteres Európa-bajnokságon, amelyen a felnőtteknél a Miskolczi, Zwickl-Veres Kata, Gáspár Lalita összeállítású női puskás csapat nyert aranyat.
március 7-12. – Berecz Zsombor ezüstérmes lett a vitorlázó Finndingi hajóosztály Európa-bajnokságán Barcelonában.
március 8-13. – Galambos Ramóna (55 kg), Sastin Marianna (63 kg), Korpási Bálint (kötöttfogás 71 kg) és Szabó László (kötöttfogás 75 kg) révén négy bronzérmet szereztek a magyar birkózók a Rigában rendezett Európa-bajnokságon.
március 12-13. – Liu Shaolin Sándor 500 méteren arany-, összetettben pedig bronzérmet nyert a rövidpályás gyorskorcsolyázók szöuli világbajnokságán, ahol öccse, Liu Shaoang 1500 méteren ezüst-, 500-on pedig bronzérmet szerzett.
március 20. – A súlylökő Márton Anita 19,33 méteres országos csúccsal másodikként végzett a portlandi fedettpályás atlétikai világbajnokságon.
április 1. – A Postás SE női asztalitenisz-csapata az elődöntőig jutott az ETTU Kupában.
április 3. – A Szegedi TE csapata nyerte meg a teke Bajnokok Ligáját, miután a németországi négyes döntőben előbb a címvédő Zerbst, majd a Bamberg együttesét is legyőzte.
április 21-24. – A 48 kilogrammos Csernoviczki Éva és a 90 kilós Tóth Krisztián ezüst-, míg a 70 kilós Gercsák Szabina bronzérmet nyert az olimpiai kvalifikációs kazanyi cselgáncs Európa-bajnokságon.
április 27. – Ezüstéremmel zárta a kardozók világbajnoki csapatversenyét Rio de Janeiróban a Szilágyi Áron, Szatmári András, Iliász Nikolász, Decsi Tamás összeállítású válogatott.
május 5. – A Litkey Farkas, Joó Kristóf, Oroszlán Gábor csapat ezüstérmet szerzett a vitorlázó Soling Európa-bajnokságon az ausztriai Traunsee-n. A Varjas Sándor, Kovácsi László, Meretei Gábor összetételű másik magyar hajó összesítésben a negyedik lett, ami azonban bronzérmet ért, mivel harmadikként egy kanadai egység zárt.
május 6-22. A magyar jégkorong-válogatott – noha kiesett az oroszországi világbajnokságon – több szép eredményt is elért: 1939 után szerzett pontot az élvonalban (legyőzte a fehéroroszokat), fennállása során először gólt lőtt az Egyesült Államok csapatának, sokáig tartotta magát a későbbi aranyérmes Kanadával és a vb-ezüstérmes Finnországgal szemben.
május 6. – A Dunaújvárosi Kohász KA megnyerte a női kézilabda EHF Kupát, a döntőben a német TuS Metzingen együttesénél bizonyult jobbnak
május 8. – A Győri Audi ETO KC a második helyen végzett a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében.
május 8. – A harmadik helyen végzett Tadissi Martial a Montpellier-ben rendezett karate Európa-bajnokságon a 67 kilogrammos súlycsoportban.
május 9. – A Simon Béla, Juhász Adrián normálsúlyú kormányos nélküli kettes aranyérmet szerzett a németországi Brandenburgban rendezett evezős Európa-bajnokságon.
május 10. – A Kormos Villő, Reisinger Zsófia páros bronzérmet nyert a szinkrontoronyugró számban a londoni vizes Európa-bajnokságon.
május 16-22. – A magyar úszók 10 arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárták a Londonban rendezett Európa-bajnokságot. Hosszú Katinka és Kapás Boglárka egyaránt négy-négy elsőséggel zárta a kontinensviadalt: előbbi – a 100 méter háton szerzett ezüstje mellett – 200 és 400 méter vegyesen, valamint 200 méter háton, utóbbi pedig 400, 800 és 1500 méter gyorson nem talált legyőzőre, valamint mindketten tagjai voltak a győztes 4×200 méteres női gyorsváltónak. Cseh László 100 és 200 méter pillangón diadalmaskodott, míg a legrövidebb távon a második lett. 200-on Kenderesi Tamás bronzérmet szerzett. Verrasztó Dávid 400 méter vegyesen bizonyult a legjobbnak.
Bohus Richárd 50 méter háton, Szilágyi Liliána pedig 200 méter pillangón szerzett ezüstérmet, bronzérem pedig Bernek Péter (400 méter gyors), Jakabos Zsuzsanna (400 méter vegyes), a Balog Gábor, Financsek Gábor, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna összeállítású 4×100 méteres vegyes vegyesváltó, valamint a Balog Gábor, Financsek Gábor, Cseh László, Bohus Richárd összeállítású 4×100 méteres gyorsváltó tagjainak nyakába került.
május 29. – Az MVM Veszprém a második helyen végzett a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjében úgy, hogy a finálé 46. percében kilenc góllal vezetett a lengyel Kielce ellen.
május 29. – Egy arany-, három ezüst- és két bronzérmet nyert a magyar válogatott a horvátországi Novigradban rendezett teke-világbajnokságon.
május 23-29. – Az élen végeztek a magyarok a moszkvai öttusa-világbajnokság éremtábláján, mivel egyedüliként tudtak két aranyat szerezni. Győzött a női versenyben Kovács Sarolta egyéniben, illetve csapatban Földházi Zsófiával és Alekszejev Tamarával.