Régesrégen lemondtál már a pizzáról, az édességekről, számolod a kalóriákat, mozogsz, de valahogy mégsem az igazi? Megállt a fogyás, sőt esetleg visszajött valamennyi? Carolyn Brown ételtréner Manhattan-ből azt állítja, hogy az alulevés legalább olyan veszélyes, mint ha túlesszük magunkat.
Lisa Moskowitz táplálkozási tanácsadó hasonló véleményen van. “A kalóriabevitelnek különböző zónái vannak, és ezek közül a legveszedelmesebb az ún. vörös zóna, avagy az éhezési zóna.” Ennek a zónának az alkalmazása nem hatékony, ha fogyni akarunk. Ugyanis amikor belépünk az éhezési zónába, ami a legtöbb embernél kb. napi 1300 kalória bevitelénél van, akkor a szervezetünk energiafelhasználása lassulni kezd. Ahogyan érzi, hogy a tápanyag egyre kevesebb, a tápanyag felhasználásának lassításával válaszol. Mintha valami spájz lenne, nekilát tartalékolni a tápanyagokat, és az alapanyagcsere egyre lassabb lesz.
Moskowitz elárulta azt is, hogy a másik probléma, hogy egy átmeneti kemény diétát követően a szervezet nekilát, hogy minél hamarabb bepótolja az elveszített kalóriákat. Aminek többnyire túlevés lesz a vége, és mire észrevesszük, máris visszaszöttyentek ránk a kilók.
Az igazán jó diéta – és ez nem reklámszöveg, hanem tény – az életmódváltás. Kihagyni, vagy radikálisan csökkenteni az édességek bevitelét, ezzel párhuzamosan növelni a saláták, zöldségek arányát, és lehetőleg minél inkább natúr húsokat enni. Mellette persze mozogni, mozogni és mozogni. Nem kell futni – a futás amúgy is az edzettebbeknek való – hanem lehet sétálni, gyalogolni, súlyzózni, és még annyi minden egyebet. Vedd elő a pinpong szettedet, és hívj ki valakit egy csatára. Vagy teniszezz, járj uszodába és hasonlók.
S akkor nem fognak rád visszamászni azok a fránya kilók…

